ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣ

Κ16: ΕΠΣ Φθιώτιδας – ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής 1-5

Την ήττα με το ευρύ σκορ 1-5 γνώρισε η Μικτή Ομάδα Κ16 της ΕΠΣ Φθιώτιδας, από την αντίστοιχη ομάδα της Ανατολικής Αττικής, στο Ενωσιακό Γήπεδο στο Φραντζή, για την 2η Αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Εμφανώς καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 3ο λεπτό και να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο πρώτο 20λεπτο και τα δύο γκολ από ολιγωρία στην άμυνα των Φθιωτών και με αυτό το σκορ να κλείσει το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε, οι γηπεδούχοι ανοίχθηκαν μήπως και καταφέρουν κάτι, οι της Αττικής έπαιξαν στην κόντρα και πέτυχαν ακόμη 3 τέρματα.
Η Φθιώτιδα το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Χειμάρα λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης.